4. ročník Elektrotechnickej konferencie ELKON 2019

"Čo znamená zmena? Podnikanie dnes a zajtra"
Termín: 16.–17. október 2019 | Zámocký hotel **** Galicia Nueva

 

GENERÁLNI PARTNERI:

 

HLAVNÍ PARTNERI:

MEDIÁLNI PARTNERI:

.

Konferenciu otvoril blok "Ako na ľudí?" pod taktovkou egokoučky a certifikovanej konzultantky organizačných vzťahov a systémov Andrey Vadkerti, ktorá podnikateľom načrtla zlaté pravidlá harmónie multigeneračných tímov. Na pracovný trh totiž prichádza stále viac ľudí z generácie Y. Mileniáli prinášajú do pracovného kolektívu iný prístup k samotnej práci v porovnaní s predošlými generáciami. Téma je o to dôležitejšia, že zamestnanci s rokom narodenia 1980 až 1995 budú onedlho tvoriť najpodstatnejšiu časť trhu práce.

.

.

Pozvanie prijali aj dvaja páni, ktorí hovorili najmä o zmenách vo výrobných procesoch. Prezident Elektrotechnickej asociácie ČR Jiří Holoubek predstavil slovenským kolegom aplikáciu „Ako na robota”, ktorá vznikla s cieľom zjednodušiť prvý kontakt záujemcov o robotické pracovisko s dodávateľmi.

.

Na podujatí sa predstavil aj analytik magazínu Revue priemyslu Martin Jesný, ktorý spolu so svojimi hosťami v bloku „Ako na zmenu výroby?“ demonštrovali na konkrétnych príkladoch z praxe odvahu pristúpiť k zmenám vo výrobe, ktoré napokon viedli k vyššej produktivite či lepšej efektivite práce.

Sprievodným programom konferencie boli aj skúšobné jazdy na nových modeloch Tesla a BMW: