Foxconn Slovakia, spol. s r.o.

Spoločnosť Foxconn Slovakia je registrovaná obchodná značka taiwanskej spoločnosti Hon Hai Precision Industry co. Ltd. a patrí medzi svetových lídrov vo výrobe produktov, akými sú notebooky, televízory, digitálne kamery, hracie konzoly a podobne. Objemom a kapacitou výroby je najväčším dodávateľom LCD televízorov pre celý európsky trh. V súčasnosti závod združuje montáž LCD televízorov aj výrobu dosiek plošných spojov SMT technológiou, podporenou silným inžinieringom a zosynchronizovanou logistikou.

Stabilné miesto na slovenskom trhu spoločnosť Foxconn Slovakia nadobudla na základoch vybudovaných spoločnosťou Sony Slovakia, ktorá od roku 1996 pôsobila v Trnave a od augusta 2007 v Nitre. Výrobná prevádzka Sony v Nitre vyrábala LCD televízory značky BRAVIA pre európsky trh. Ako súčasť svojho úsilia o zvýšenie ziskovosti v oblasti výroby LCD televízorov Sony Corporation vytvorila novú strategickú alianciu s taiwanskou spoločnosťou Hon Hai Precision Industry Co. Ltd., ktorá sa zameriava na výrobu LCD televízorov v európskom regióne. Na základe vzájomnej dohody Sony predala časť svojich podielov v nitrianskej fabrike spoločnosti Hon Hai. Od predaja je závod v Nitre prevádzkovaný spoločnosťou Hon Hai, ktorá vlastní 100 percentný podiel.

Nitrianska fabrika predstavuje kľúčového hráča v oblasti výroby LCD televízorov značky Sony v európskom regióne. Okrem toho, Sony Supply Chain Solutions Europe (dcérska spoločnosť Sony), si prenajíma časť prevádzky a naďalej prevádzkuje logistické centrum Sony, ktoré je situované vedľa nitrianskeho výrobného závodu.

Kontaktné údaje:

Foxconn Slovakia, spol. s r.o.
Dolné Hony 29, 94901 Nitra

+421 37 69 44 111
info-hrd-fsk@emea.foxconn.com
www.foxconnslovakia.sk