SPONA je odozvou na potreby členskej základne. Pri nákupe áut šetrí čas aj peniaze

Služobné autá sú nevyhnutným pracovným nástrojom takmer v každej firme. Zväz elektrotechnického priemyslu SR sa preto pri hľadaní ďalších spôsobov na optimalizáciu nákladov svojich členským firiem zameral po telekomunikačných službách práve na automobily.


„S našimi členmi sme najskôr diskutovali o potenciálnom záujme a dopyte, v druhej fáze sme rozbehli rokovania s predajcami rôznych značiek. Členovia ZEP SR majú možnosť nákupu áut už od jedného kusu za výhodné fleetové ceny. Spoločný nákup automobilov – SPONA, funguje tak, že my vybavíme podmienky a zvyšok je už na predávajúcom a kupujúcom. Zľava je firme poskytnutá automaticky, ak je členom ZEP SR,“ upresnil generálny sekretár zväzu Andrej Lasz.

Prvou zo spoločností, ktorá sa rozhodla takýmto spôsobom znížiť náklady pri nákupe áut je AutoSave, s.r.o. „Keď vznikne idea, vždy sa musia nájsť blázni, ktorí ju na úvod podporia. Je to úcta a rešpekt k ľudom, ktorí sa na tomto projekte podieľali. SPONA je vydarenou odozvou na potreby členskej základne,“ povedal konateľ spoločnosti Norbert Šatan pri prevzatí štvrtého vozidla značky Renault v predajni Auto Lamač Plus, spol. s r.o. v Bratislave. „Sme radi, že sme sa mohli zapojiť. Veríme novým projektom, ktoré majú veľký potenciál rozšíriť sa na celé Slovensko. A to bola jedna z našich najväčších motivácií,“ dodal Milan Bugala, fleetový manažér Auto Lamač Plus, spol. s r.o.

V spolupráci so spoločnosťami INFOCAR a.s., ANDIS, spol. s r.o a RMC s.r.o. majú členovia ZEP SR pri nákupe áut v rámci SPONA možnosť namontovania monitoringu vozidla – služby Automonitor – za exkluzívnych podmienok.

„Služba je určená na monitorovanie pohybu vozidiel a následné spracovanie a vyhodnotenie údajov o ich prevádzke. Prostredníctvom aplikácie môže majiteľ auta sledovať na diaľku trasu, spotrebu, efektívnosť jazdy či správanie sa zamestnancov. To všetko pomáha zvyšovať obrat firiem. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou služby SPONA,“ teší sa Peter Haník, obchodný riaditeľ spoločnosti INFOCAR a.s.


            Viac informácií o zvýhodnenom nákupe áut pre členov ZEP SR a novinkách si môžete prečítať na https://zep.sk/spona/.