SCHENKER s.r.o.

SCHENKER s.r.o.DB Schenker je logistickou a transportnou divíziou skupiny Deutsche Bahn. Z hľadiska obratu a výkonu spoločnosti je DB Schenker druhým najväčším poskytovateľom logistických a prepravných služieb na svete. Spoločnosť si drží vedúcu pozíciu v globálnej leteckej a námornej preprave a má  k dispozícii najhustejšiu cestnú prepravnú sieť, ako aj skúsenosti najväčšieho železničného prepravcu v Európe. Spoločnosť má viac ako 200 pobočiek v najdôležitejších hospodárskych regiónoch sveta a zamestnáva približne 95 700 ľudí. Na Slovensku pracuje pre DB Schenker približne 200 ľudí a spoločnosť riadi 5 pobočiek – v Bratislave, Senci, Žiline, Zvolene a Košiciach a tiež niekoľko prevádzok dedikovaných pre konkrétnych klientov.

DB Schenker ponúka vysoký výkon, bezpečnosť a kvalitu prepravných a logistických služieb, bez ohľadu na to, aký je rozsah spolupráce a požiadavky klienta. Vďaka našim skúsenostiam a odskúšaným konceptom uľahčujeme aj zákazníkom z elektrotechnického priemyslu ich podnikanie, pomáhame im prekonávať bariéry pri vstupe na zahraničné trhy, znižujeme dopad ich podnikania na životné prostredie  a vytvárame pre nich riešenia, ktoré pokrývajú celý dodávateľský reťazec.

Zaujímavé fakty a čísla:
32 000 odjazdov pravidelných cestných liniek každý týždeň. Cestná prepravná sieť spája v Európe najdôležitejšie ekonomické regióny a ponúka rýchlu a cenovo výhodnú prepravu.
6,2 mil. metrov štvorcových: plocha logistických areálov spravovaných DB Schenker.
S viac ako 1 200 vlastnými charterovými letmi každý rok ponúka letecké oddelenie DB Schenker dostatočnú kapacitu pre zabezpečenie všetkých požiadaviek klientov v oblasti leteckých prepráv s vysokou urgenciou.
Viac ako 100 000 jázd kamiónom: Nákladné vlaky DB zrealizujú denne prepravy, ktoré predstavujú ekvivalent k 100 000 jazdám kamiónov – tým odbremeňujú cesty a ročne šetria viac ako 4,4 mil. metrických ton CO2.
11 000 km: Najdlhšia železničná trasa obsluhovaná DB. Automobilové súčiastky sú prepravované medzi Nemeckom a severnou Čínou pre klienta BMW.

Kontaktné údaje:

Schenker s.r.o.
Kopčianska 94, 851 01 Bratislava

+421 (0)2 682 931 47
sk.cenove-ponuky@dbschenker.com
www.schenker.sk